Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
SharePoint
На головну Укренерго> Повна новина

 UkrEnergoPublic - wpDetailsNew

Магістральні електричні мережі

Щодо енергозабезпечення Півдня України та АР Крим (оновлюється)

​​​​​​​​​​10 грудня, 09:30

09 грудня о 21:18 для усунення аварійного пошкодження на ПС Титан, що розташована на території тимчасово окупованої АР Крим, була вимкнена лінія 220 кВ Каховська-Титан. Споживачі Чаплинського та Каланчацького районів Херсонської області, що під'єднані за нормальною схемою живлення від ПС 220 кВ Титан були завчасно переведені на живлення за резервною схемою.

Аварія була ліквідована, і о 21:45 ПЛ 220 кВ Каховська-Титан включена під напругу.

Станом на 08:00 10 грудня навантаження склало 180 МВт. Енергопостачання Херсонської області здійснюється в штатному режимі.​​

*****​​​​​

09 грудня, 17:15

09.12.2015 о 16:12 величина потужності, що передавалась по ПЛ 220 кВ Каховська-Титан знизилась на 165 МВт і складає на даний час 20 МВт.

За наявною інформацією, причиною зниження навантаження стало аварійне відключення в мережі 220 кВ на території тимчасово окупованої АР Крим.

Причина відключення з'ясовується.

Енергопостачання споживачів Чаплинського та Каланчацького районів Херсонської області, під'єднаних за нормальною схемою живлення від ПС 220 кВ Титан, здійснюється у штатному режимі.​

*****​​​​​​​​​

08 грудня, 12:45

Станом на 12:25 всі підстанції 35 кВ Херсонобленерго, від яких живляться споживачі Чаплинського та Каланчацького районів Херсонської області, під'єднані за нормальною схемою живлення від ПС 220 кВ Титан.​

*****​​​​​​​​​​

08 грудня, 09:30

Станом на 21:00 07 грудня ПЛ 220 кВ Каховська-Титан була підготовлена до включення. Затримка включення лінії відбулась через неполадки на ПС Титан.

О 0:08 08 грудня ПЛ 220 кВ Каховська-Титан включена під напругу. Навантаження на ПЛ станом на 08:00 ранку складає 120 МВт, встановлене граничне навантаження – 200 МВт.

​*****​​​

​​​07 грудня, 18:00

7 грудня за підсумками переговорів керівництва Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та представників силових відомств з керівництвом Меджлісу кримсько-татарського народу було досягнуто домовленості про здійснення завершального етапу робіт з підготовки лінії до подачі напруги, який було виконано після зняття блокади.


Включення ПЛ 220 кВ Каховська-Титан перш за все поверне нормальну схему живлення до двох районів Херсонської області, які з часу знеструмлення ПС Титан живляться за ненадійною резервною схемою, що неодноразово аварійно вимикалась протягом останнього тижня. 

По-друге, включення лінії – перший крок до повернення нормальної схеми функціонування ПС Каховська, від якої залежить енергозабезпечення значної частини Херсонської та Миколаївської областей. 

На даний час роботи на лінії завершено, про що ДП «НЕК «Укренерго» сповістило відповідних учасників оптового ринку електроенергії для подальшого прийняття ними у встановленому порядку рішень щодо включення даної лінії. ​

​*****​​​​

07 грудня, 10:15

На даний час продовжується блокування доступу ремонтних бригад ДП «НЕК «Укренерго» для виконання завершальних робіт з підготовки ПЛ 220 кВ Каховська-Титан до включення.​

​*****

​​​​​​​​03 грудня 2015, 17:30

  • З 1 грудня 2015 року Кримська ЕС в односторонньому порядку припинила передачу до ДП "НЕК "Укренерго"  телеметричної інформації та телесигналізації стану об'єктів магістральних мереж на території Кримського півострова. В свою чергу, ДП "НЕК "Укренерго" припинило передачу аналогічної інформації Кримській системі про стан об'єктів ОЕС України. В умовах вимушеної роздільної роботи ОЕС України та Кримської ЕС це не впливає на оперативно - технологічне керування ОЕС України.
  • Щодо енергомосту з Кубані до окупованого Криму, ДП «НЕК Укренерго» не володіє достовірною інформацією про технічні параметри та стан реалізації цього проекту.

​Як ми вже повідомляли, для  можливості подачі напруги на ПЛ 220 кВ Каховська-Титан необхідно виконати під'єднання шлейфу, який знятий на вимогу учасників акції блокади Криму. 

Аварійно-відновлювальні роботи на лініях 330 кВ Мелітополь-Джанкой, 330 кВ Каховська–Островська та 330 кВ Каховська–Джанкой не проводяться, оскільки протестувальники блокують доступ співробітників ДП «НЕК «Укренерго» до пошкоджених об'єктів ліній.

*****​​​​​​​​​​​​

30 листопада​, 16:05​

30 листопада на підстанції 330/150 кВ Каховська в результаті пошкодження обладнання аварійно вимикалась  повітряна лінія 150 кВ Виноградово.

Подаємо інформацію диспетчерського управління:

-----

   13-49 [30/11/2015] Південна ЕС. На підстанції 330/150 кВ Каховська персоналом аварійно відключена повітряна лінія 150 кВ Виноградово через витік масла на трансформаторі струму 150 кВ. У результаті знеструмлено навантаження обсягом 33 МВт (споживачі «Херсонобленерго»: побут, сільське господарство).

-----

В результаті вимкнення знеструмлювались 123 населених пункти чотирьох районів півдня Херсонської області, в тому числі повністю – Чаплинський та Каланчацький райони, які за нормальною схемою живились від ПС Титан, що знаходиться на території тимчасово окупованої АР Крим.

На даний час всі споживачі заживлені за резервною схемою.

*****​​​​​​

30 листопада, 10:00

Вчора, 29 листопада близько 16:00 год.​ в результаті переговорів міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина зі штабом громадської блокади Криму, було досягнуто домовленості щодо завершення робіт з відновлення лінії 220 кВ Каховська-Титан, від якої за нормальною схемою здійснюється енергопостачння двох районів Херсонської області.

Бригади Херсонських магістральних мереж відразу вирушили на місце. До кінця доби всі монтажні роботи були виконані в повному обсязі.

Водночас, на вимогу протестувальників проводи роз'єднані (на лінії виконано видимий розрив проводів шляхом зняття шлейфу на анкерній опорі).

При вирішенні питання включення лінії та подачі напруги на ПС Титан, з'єднання шлейфів буде виконано протягом кількох годин.

Наголошуємо, що ДП «НЕК «Укренерго» є виключно технічним виконавцем передачі електроенергії магістральними та міждержавними електричними мережами. Подача напруги на лінію буде здійснена ДП «НЕК «Укренерго» згідно встановленого порядку після отримання від ДП «Енергоринок» добового графіка перетоків електроенергії.

*****​​​​

27 листопада, 16:30

На зустрічі представників "Укренерго" з місцевим штабом активістів з блокади Криму в Херсонській області енергетики донесли свої аргументи щодо необхідності продовження ремонтних робіт на пошкоджених ПЛ, які будуть передані в центральний штаб акції блокади Криму для прийняття рішення про подальші дії.

Разом з тим, активісти зазначили, що до понеділка, 30 листопада, бригади "Укренерго" не отримають доступу для завершення ремонтних робіт на ПЛ 220 кВ Каховська-Титан.

*****

​​​​27 листопада, 13:00

За оперативним повідомленням диспетчерського управління ДП «НЕК «Укренерго», на підстанції 330 кВ «Каховська» сталося аварійне вимкнення устаткування.

Подаємо інформацію диспетчерського управління:

- - - - - ​

«27.11.2015, 12-02 Южная ЭС. На ПС Каховская действием защит отключились 1, 2 секции шин 150 кВ. В результате обесточилась нагрузка 70 МВТ (потребители «Херсоноблэнерго», Чаплинский район: бытовые, с/х, местная промышленность.).

В 12-27 включили 1 секцию шин 150 кВ.

В 12-36 всех потребителей запитали.

Причина отключения выясняется.»​.

- - - - -

В результаті вимкнення тимчасово (до 20 хвилин) знеструмлювались споживачі південної частини Херсонської області, зокрема, Чаплинський район.

На даний час всі споживачі заживлені. Для з'ясування причин аварійного вимкнення Наказом ДП «НЕК «Укренерго» створена комісія.

​*****

​​​​​27 листопада, 09:00​​​​​​​​​​

Станом на ранок 27 листопада протестувальники продовжують блокувати доступ ремонтних бригад для завершення робіт на ПЛ 220 кВ Каховська-Титан.

Сьогодні, згідно з домовленістю з місцевим штабом блокади Криму, за ініціативи «Укренерго», має відбутись зустріч представників компанії з керівництвом штабу блокади Криму з метою врегулювання ситуації.

Зустріч має відбутися у с. Чонгар Херсонської області неподалік від місця пошкодження ПЛ 330 кВ Мелітополь-Джанкой.​

*****

27 листопада, 08:00

"Укренерго" прийняло рішення провести позачергові об'їзди всіх ліній електропередач на території Запорізької та Херсонської областей, які ведуть до Криму. 26 листопада керівництво Херсонських магістральних електромереж та Дніпровської енергосистеми ДП «НЕК «Укренерго» звернулося до Головного управлінь Національної поліції вказаних областей з проханням виділити працівників для проведення спільних патрулювань ліній з метою запобігання їх пошкодження.

З вчорашнього дня об'їзди проводяться власними силами енергетиків. 

*****

26 листопада 13:00

Станом на вечір 25 листопада піднято грозозахисний трос та проводи трьох фаз. На 26.11 планувалось під’єднати проводи до гірлянд ізоляторів та підготувати лінію до можливості подачі напруги.

Зранку представники місцевого штабу блокади АР Крим попередили керівництво Херсонських МЕМ про блокування місця проведення робіт на ПЛ Каховська-Титан до отримання дозволу від центрального керівництва акцією з Києва. 

Бригади магістральних мереж знаходяться неподалік від місця робіт та готова приступити до їх завершення.

*****​

​​​​​25 листопада 15:00

Бригади Херсонських магістральних мереж Південної енергосистеми ДП «НЕК «Укренерго» продовжують роботи з усунення пошкоджень на ПЛ 220 кВ Каховська-Титан. Нараз виконується закріплення виправлених опор, а також монтаж гірлянд ізоляторів та кріплень для підвісу проводів та нарощення розрізаних протестувальниками проводів.

Погодні умови сьогодні більш сприятливі за вчорашні - дощу немає, проте роботу персоналу та використання техніки ускладнює розмоклий після вчорашніх злив грунт.

Згідно затвердженого графіку, відновлювальні роботи планується завершити 26 листопада.

По їх завершенню подача напруги на лінію буде здійснена ДП «НЕК «Укренерго» згідно встановленого порядку після отримання від ДП «Енергоринок» графіка перетоків електроенергії на наступну добу.

*****​​​

24 листопада, 17:30 

Не дивлячись на важкі умови праці (сильний дощ, вітер, розмоклий грунт), бригади Херсонських магістральних мереж ДП «НЕК «Укренерго» виконали запланований на день обсяг робіт з відновлення ПЛ 220 кВ Каховська - Титан. Демонтована пошкоджена опора, встановлена нова залізобетонна опора, вирівняні та закріплені сусідні від зруйнованої проміжні опори.

Наразі уточнюється план та обсяг робіт на завтрашній день. Роботи на об'єкті координує головний інженер Херсонських МЕМ Леонід Борисович Шевченко.​

*****

24 листопада, 10:00 

Як повідомлялося, вчора у с. Чонгар завершився перший етап переговорів між учасниками блокади Криму та представниками ДП «НЕК «Укренерго». Згідно з досягнутими домовленостями, розпочались відновлювальні роботи на ПЛ 220 кВ Каховська-Титан.

Сьогодні вранці бригади Херсонських магістральних мереж Південної енергосистеми ДП «НЕК «Укренерго» прибули на місце пошкодження опори вказаної лінії. Наразі проводиться розчистка території, демонтаж зруйнованої опори та йде підготовка до встановлення нової опори.

Вже пробурена яма для її встановлення, на завтра запланований монтаж конструкції та проводів на опорі та роботи сусідніх опорах, що нахилилися внаслідок розрізання проводів протестувальниками. Виправлення цих опор заплановане на 26 листопада.

Питання про підключення ПЛ 220 кВ Каховська-Титан буде вирішуватись на кінцевій стадії переговорів при підписанні сторонами відповідного протоколу.​

*****​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

23 листопада, 18:30

У с. Чонгар завершився перший етап переговорів між учасниками блокади Криму та представниками ДП «НЕК «Укренерго». Протоколи прийнятих рішень відправлені на узгодження до керівництва протестної акції.

Як заявив на брифінгу, що відбувся сьогодні в офісі ДП «НЕК «Укренерго», т.в.о. директора компанії Всеволод Ковальчук: "Обов'язковою вимогою для того, щоб допустити нас до відновлення ліній, з боку цих представників, є гарантоване непостачання електричної електроенергії в Крим, до вирішення низки політичних питань, які вони висувають в рамках своєї акції. Для того, щоб забезпечити цю гарантію, ми повинні розрізати провід на всіх чотирьох лініях на анкерних опорах, найближчих до місця подій. Після цього, вони допускають нас до відновлення лінії електропередач. Проект відповідного рішення підготовлений. Ми будемо його обговорювати з іншими зацікавленими сторонами, з міністром і, можливо, з представниками правоохоронних органів".

Відео брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна" можна переглянути на каналі ДП «НЕК «Укренерго» у Youtube за цим посиланням​.

*****

23 листопада, 13.00

О 14.00 в селі Чонгар Геничеського району Херсонської області відбудеться зустріч керівництва Дніпровської енергосистеми та Херсонських магістральних електромереж ДП «НЕК «Укренерго» з представниками штабу акції блокади Криму.

Вирішуватиметься питання допуску ремонтних бригад на місця пошкоджень та початку робіт з відновлення пошкоджених опор ліній.

*****

​​​​​​​​​​​​​​​​23 листопада, 09:45

Станом на ранок 23.11.2015 р., учасники акції блокади Криму продовжують блокувати доступ працівників магістральних мереж ДП «НЕК «Укренерго» на місця пошкоджень ліній.

Лінії заземлені, робочі місця технічного персоналу підготовлені. Працівники забезпечені усіма необхідними матеріалами, технікою та інструментами, знаходяться неподалік місця подій та готові негайно приступити до виконання аварійно-відновлювальних робіт за умови надання доступу на об'єкти.

В результаті переговорів т.в.о. директора ДП «НЕК «Укренерго» Всеволода Ковальчука з керівництвом протестувальників досягнута домовленість про зустріч директора Херсонських МЕМ Південної енергосистеми Ігоря Олександровича Боська з представниками учасників блокади з метою врегулювання ситуації. Зустріч очікується сьогодні.​

*****​​​​​​​​​​​​

22 листопада, 14:10

Оновлена інформація про події навколо пошкоджених ліній з даними диспетчерського управління ДП «НЕК «Укренерго».​​

*****​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

22 листопада, 11:40.

Об 11:30 заземлення ліній виконано.​

*****

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​22 листопада, 09:10.

Станом на 9.00 22.11, за домовленістю з протестувальниками, бригади Південної ЕС допущені на місце пошкоджень з метою заземлення обох ліній для гарантування безпеки людей в охоронних зонах ліній. Заземлення ліній планується завершити протягом години.

*****

21 листопада, 23:30.

О 23 год. 20 хв. 21.11.2015 на пульт диспетчера ДП "НЕК "Укренерго" надійшов сигнал про відключення обох ліній, якими досі постачалась електроенергія до Криму: ПЛ 330 кВ Каховська – Островська та ПЛ-330 кВ Каховська – Джанкой. Обидві повітряні лінії відключились внаслідок спрацювання системи релейного захисту, спроба повторного включення – неуспішна.
За інформацією з місця подій, опори ліній були повторно пошкоджені внаслідок підриву.

*****

21 листопада, 20:30.

Внаслідок продовження блокування активістами під'їздів до пошкоджених опор електроліній, бригади магістральних електромереж енергетичних систем ДП «НЕК «Укренерго» досі не приступили до їх ремонту. 
На місці присут​​​​ні працівники органів внутрішніх справ, що намагаються забезпечити допуск бригад для проведення ремонтів. На даний час енергопостачання Криму здійснюється за попередньою схемою - двома елекролініями.

*****

21 листопада, 12:00.

Сьогодні зранку під’їзд до опори заблокований протестувальниками, які не пропускають працівників магістральних мереж Дніпровської енергосистеми на місце події. 
Протестувальники блокують транспорт ремонтних бригад на блок-постах, що знаходяться на трасі біля села Новоолексіївка в 20 км від місця подій та в селі Чонгар в 5 км від місця подій.
Щодо ситуації на лініях від ПС Каховська до Криму, вчора працівники МВС не допустили на місце пошкоджень персонал та техніку, що прибули для ремонту пошкоджених опор з метою запобігання конфліктів з протестувальниками. Крім того в нічний період була відсутня охорона біля підірваної опори на лінії 220 кВ Каховка - Титан на відстані 45 км від ПС Каховка та інших ліній на місці под​ій. Вранці бригадою ремонтників було виявлено вирізаний і змотаний протестувальниками прольот проводу , внаслідок чого суміжні з поваленою опори нахилились на кут приблизно до 10 градусів. Персонал магістальних мереж Південної ЕС заблокований протестувальниками на відстані 500 м від місця подій. 
Також за візуальними спостереженнями пошкоджена вчора металева опора лінії 330 кВ Каховка-Джанкой піддавалась додатковому руйнуванню, але встояла.
Станом на 12.00 працівників МВС на місці подій немає.
Про подальші дії протестувальники обіцяють повідомити після засідання Меджлісу, яке відбудеться сьогодні о 15.00.

Фото з місця подій опубліковані на офіційній сторінці ДП "НЕК "Укренерго" у Facebook за цим посиланням​.

*****

​​​​​​​​​​​​​20 листопада о 4 год. 28 хв. на пульт диспетчера ДП «НЕК «Укренерго» надійшов сигнал про відключення ПЛ-330 кВ Мелітополь – Джанкой, а о 4 год. 29 хв. - ПЛ-220 кВ Каховка – Титан. Обидві повітряні лінії відключились внаслідок спрацювання системи релейного захисту, спроба повторного включення – неуспішна.

До диспетчерської служби надійшла інформація про підрив опори лінії електропередач поблизу селища Атамань Геничеського району Херсонської області.

На місце події терміново виїхали спеціалісти Південної енергосистеми. Про надзвичайну подію проінформовано представників правоохоронних органів, поліція вже почала розслідування обставин подый.

Внаслідок обходу працівниками ДП «НЕК «Укренерго» та органів внутрішніх справ виявлені наступні пошкодження:

  • падіння опори ПЛ-330 кВ Мелітополь – Джанкой на відстані126 км від ПС Мелітополь;
  • падіння опори ПЛ-220 кВ Каховка - Титан на відстані 45 км від ПС Каховка;
  • пошкодження на ЛЕП, які знаходяться в одному коридорі з ПЛ-220 кВ Каховка – Титан на відстані 45 км від ПС Каховка, а саме: тріщина на стійці залізобетонної опори на ПЛ-330 кВ Каховська – Островська, та пошкодження металевої опори на ПЛ-330 кВ Каховська – Джанкой.

​Характер пошкоджень свідчить про те, що вони сталися внаслідок обстрілу або застосування вибухових речовин.

Наразі енергозабезпечення АР Крим здійснюється по ПЛ 330 кВ Каховська – Островська та ПЛ-330 кВ Каховська – Джанкой в обсязі до 650 МВт потужності при потребі Криму 900-950 МВт. На обох лініях є критичні пошкодження, що можуть призвести до виходу їх із ладу (наприклад, внаслідок несприятливих погодних умов – сильних поривів вітру). Це призведе до повного відключення Криму та суттєвого зниження надійності енергопостачання Херсонської та Миколаївської областей, що живляться від ПС «Каховська».

При вимкненні всіх трьох ліній, що передають електроенергію з ПС Каховська до Криму, створюється ситуація при якій схема підстанції стає вкрай ненадійною, коли вихід з ладу ще одного елемента ПС може призвести до її повного погашення, і, відповідно, знеструмлення до 40% споживачів Херсонської та Миколаївської області.

В даний час спеціалісти Південної та Дніпровської енергосистем визначають обсяги необхідних робіт, а бригади магістральних мереж комплектуються для проведення відновлювальних робіт. Розпочато доставку матеріалів та обладнання на пошкоджені об'єкти інфраструктури.

Нагадаємо, що це вже не перший випадок навмисного пошкодження ліній електропередачі, що забезпечують енергопостачання Криму. Попереднє пошкодження опори ПЛ 330 кВ Мелітополь – Джанкой Дніпровської ЕС відбулося 20 жовтня.

Наголошуємо, що від підстанції «Титан», що знаходиться на території тимчасово окупованого Криму, здійснюється енергопостачання двох районів Херсонської області – Чаплинського та Каланчацького, в яких проживає 65 тис. мешканців.​​​​​​